birgün

33° AÇIK

DÜNYA 16.06.2021 15:14

Ronaldo tek hareketle Coca Cola'ya 4 milyar dolar kaybettirdi

Ünlü futbolcu Ronaldo’nun, pazartesi günkü Portekiz-Macaristan maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında masadaki kola şişelerini toplayıp kenara koyması içecek devi Coca Cola’ya 4 milyar dolar kaybettirdi.

Ronaldo tek hareketle Coca Cola'ya 4 milyar dolar kaybettirdi

Portekizli dünyaca ünlü futbol yıldızı Cristiano Ronaldo, içecek devi Coca Cola'yı milyarlarca dolarlık değer kaybına uğrattı.

36 yaşındaki ünlü futbolcu pazartesi günü oynanan Avrupa Şampiyonası Portekiz- Macaristan karşılaşması öncesinde düzenlenen bir basın toplantısında masadaki iki Coca Cola şişesini kaldırınca şirketin hisseleri yüzde 1,6 oranında değer kaybına uğradı. Buna ek olarak, Avrupa Futbol Şampiyonası'nın sponsorlarından olan Coca Cola'nın 242 milyar dolar olan piyasa değeri dört milyar dolar düşerek, 238 milyar dolara geriledi.

DW Türkçe'nin haberine göre beş kez dünya şampiyonasına adını yazdıran Cristiano Ronaldo, basın toplantısı sırasında, reklam amacıyla masaya konulan Coca Cola şişelerini, kameraların görmeyeceği şekilde bir kenara koyduktan sonra, bir su şişesi kaldırarak, "Agua" (su) diye seslendi. Ünlü futbolcunun konuşması mikrofonlara yansıdı. Ancak futbolcunun "Su" ifadesi net olarak anlaşılırken, diğer sözleri duyulmadı.

Fransa'nın orta saha oyuncusu Paul Pogba da Salı günü 1-0'lık bir skorla sonuçlanan Fransa-Almanya maçı ile ilgili düzenlenen bir basın toplantısında Şampiyonanın sponsorlarından olan bira üreticisi Heineken'in masada duran bir şişesini kaldırmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol