Röntgen filmiyle, şehirler arası soygun yaptılar

11.10.2019 10:13 GÜNCEL

Adana'da röntgen filmiyle kilit dilini içeri iterek kapıları açıp evleri soyan 3 şüpheli, hırsızlık dedektifleri tarafından suçüstü yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Adana'nın lüks mahallelerinde evlere girilip altın ve para çalındığı şikayetleri üzerine, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği dedektifleri harekete geçti.

Hırsızlık dedektifleri yaptığı araştırmada, zanlıların 8 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Başak K. 5 yıl 10 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Kiraz K. ve 6 yıl 10 ay 10 gün cezası bulunan Kader Ç. olduğunu belirledi.

KAPI DİLİNİ RÖNTGEN FİLMİYLE AÇTILAR

Osmaniye'de oturdukları belirlenen kadınların, kapı dilini röntgen filmiyle içeri iterek evlere girip para ve altın çaldıklarını tespit eden polis, zanlıların bu yöntemle Ankara, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kahramanmaraş, Eskişehir, Kayseri gibi birçok ilde binlerce lira para ve altın çaldığını belirledi.

Bir apartmana giren kadınlar 5. kattaki dairenin kapı kilit dilini röntgen filmiyle açmak istedi. Peşlerinden gelen polisleri fark eden kadınlar, kaçtıkları damda yakalandı. Üzerlerinden sahte kimlik çıkan kadınlar gözaltına alındı.


Emniyete götürülen kadınların yapılan üst aramasında kapıların kilitlerini açmak için kullandıkları röntgen filmi çıktı. Kesinleşmiş hapis cezası bulunan zanlılardan Başak K. ve Kiraz K. cezaevine teslim edilirken, Kader Ç. hamile olduğu için ev hapsi cezasına çarptırıldı.

İHA