birgün

28° AÇIK

RTÜK, FOX TV ve Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını yayınlayan televizyonlar için toplanıyor

RTÜK’ün, Selçuk Tepeli’nin ‘bardak fırlatması’ ve Kılıçdaroğlu’nun TURKEN açıklamalarını eş zamanlı yayımlayan televizyon kanallarını görüşeceği öğrenildi.

MEDYA 29.05.2022 13:53
RTÜK, FOX TV  ve Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını yayınlayan televizyonlar için toplanıyor
Abone Ol google-news

Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) CHP’li üyesi İlhan Taşçı; RTÜK’ün, Kemal Kılıçdaroğlu’nun TURKEN hakkındaki açıklamaları ile FOX TV Haber Sunucusu Selçuk Tepeli’nin canlı yayında bardak fırlatması hakkında toplanacağını aktardı.

Taşçı, "CHP Lideri Sn Kılıçdaroğlu’nun 'kaçacaklar' açıklamasının yanı sıra; FOX’ta çiftçilerin yarısının tarlasını ekmeyi bıraktığına ilişkin haberi sunarken Selçuk Tepeli’nin bardak fırlatmasını da RTÜK görüşecek. Gerekçe bardağı atarak 'toplumda özgürce kanaat oluşmasına engel olmak'!" dedi.

NE OLMUŞTU?

RTÜK’ün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun salı akşamı paylaştığı TÜRGEV ve Ensar üzerinden ABD’ye para aktarılması ile ilgili videoyu “eş zamanlı yayımlayan” KRT TV, Tele 1, Halk TV ve Flash TV ile ilgili dosya hazırladığı öğrenilmişti. TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın şikayeti üzerine hazırlandığı öğrenilen dosyalarda, kanalların; “Haberler, soruşturulmaksızın veya doğruluğundan emin olunmaksızın yayınlanamaz” ilkesine aykırı hareket ettiği ileri sürülmüştü.

FOX TV’de ise sunucu Selçuk Tepeli, çiftçilerin büyük çoğunluğunun ekimi bıraktığı yönündeki haberi aktarırken, sinirlenerek bardağı fırlatmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol