RTÜK'ten Ceren Özdemir cinayeti haberlerinde hassasiyet uyarısı

05.12.2019 18:18 GÜNCEL
RTÜK Başkanı Şahin, Ordu'nun Altınordu ilçesinde, Özgür Arduç tarafından öldürülen Ceren Özdemir'in haberlerine ilişkin hassasiyet uyarısında bulundu

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Ordu'nun Altınordu ilçesinde, Özgür Arduç isimli erkek tarafından bıçaklanarak katledilen Ceren Özdemir cinayetine ilişkin haberlerin verilişinde hassasiyet gösterilmesini istedi.

Tepki çeken Ceren Özdemir paylaşımlarına gözaltı Tepki çeken Ceren Özdemir paylaşımlarına gözaltı

Şahin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Ceren Özdemir'in canice katledilmesinin asla kabul edilebilir olmadığını vurguladı.

Cinayetin herkesi derinden yaraladığını belirten Şahin, "Haberci dostlarımız tarafından bu elim olayın veriliş şekli vicdanları tekraren kanatmaktadır. Yapılan her haberin Ceren'i sevenlerin acısını tazelediğini unutmamak gerekir" değerlendirmesinde bulundu.

NE OLMUŞTU?

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Ceren Özdemir, Özgür Arduç isimli erkek tarafından bıçaklanarak katledilmiş, katil Özgür Arduç, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

İlk ifadesinde Ceren'i yaklaşık 4 kilometre takip ettiğini anlatan Arduç, "Ceren'i farklı noktalarda öldürmek istedim. Ama birisinde yaşlı bir adam çıktı karşıma öldüremedim. Kız az daha beni fark ediyordu. Ben hemen büfeye daldım. 'Hapisteyken mutlaka birilerini öldürmeliyim' diye kafamda tasarladım. Cinayetten sonra inşaatta sabahladım. Sabah kendime yeni avlar aradım ama fırsat bulamadım." demişti.

cukurda-defineci-avi-540867-1.