RTÜK, suç örgütü lideri Sedat Peker'in Serhat Albayrak ve AKP Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'na ilişkin iddialarının tartışıldığı TELE1, Halk TV ve KRT'ye ceza verdi. RTÜK'ün CHP'li Üyesi İlhan Taşçı, ceza kararının dayandırıldığı gerekçenin Albayrak ve Taşkesenlioğlu'nun 'küçük düşürülmesi' olduğunu açıkladı.

RTÜK'ten, Peker'in iddialarının tartışıldığı TELE1, Halk TV ve KRT'ye ceza

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) CHP'li Üyesi İlhan Taşçı, RTÜK'ün suç örgütü lideri Sedat Peker'in rüşvet mekanizması iddialarıyla gündeme gelen Turkuvaz Medya Grubu Başkanvekili Serhat Albayrak ve AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu hakkındaki açıklamalarının tartışıldığı TELE1'e 2, Halk TV'ye 2 ve KRT'ye 1 ceza verdiğini duyurdu.

Taşçı, üç kanala verilen yüzde 3 para cezası kararının dayandırıldığı gerekçeyi ise Sedat Peker’in iddialarını televizyonda tartışarak Serhat Albayrak ve Zehra Taşkesenlioğlu’nun “küçük düşürülmesi” olarak açıkladı.

Taşçı, "Zehra Taşkesenlioğlu’nun polis koruma sayısı arttırılmıştı üstüne bir de RTÜK koruması geldi!" ifadelerini kullandı.

Kafa Radyo'ya da para cezası verildiğini duyuran Taşçı, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"RTÜK Albayrak ve Taşkesenlioğu’nun avukatlığına soyundu! Sedat Peker’in Serhat Albayrak ve AKP Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’na ilişkin iddialarının tartışıldığı programlar nedeniyle Halk TV’ye 2, Tele 1’e 2, KRT’ye de 1 ceza verdi. Gerekçe küçük düşürülmüşler! RTÜK’ün Halk TV, Tele 1 ve KRT’ye oy çokluğuyla verdiği %3 para cezası kararının dayandırıldığı gerekçe Sedat Peker’in iddialarını televizyonda tartışarak Serhat Albayrak ve Zehra Taşkesenlioğlu’nun “küçük düşürülmesi”! Güler misin ağlar mısın! RTÜK’ün savundukları bitmedi. “İzmir’in kurtuluşunda tek kurşun atmadık” diyen İsmail Kahraman da korunup kollanan şahılardan. Nihat Sırdar’ın programında bu sözleri eleştirip Cuma Hutbesinde Atatürk'e yer verilmemesine tepki nedeniyle de Kafa Radyo’ya %3 idari para cezası. Haklarında iddialar ithamlar bulunanlarla ilgili her zaman aklanma olanağı mevcutken ve iddiaları araştırması gereken yargıyken RTÜK’ün harekete geçmesi hayli manidar! Zehra Taşkesenlioğlu’nun polis koruma sayısı arttırılmıştı üstüne bir de RTÜK koruması geldi!"