birgün

8° PARÇALI BULUTLU

TEKNOLOJİ 03.10.2019 13:49

Rusya'da bir adam, Apple'ın kendisini eşcinsel yaptığını iddia ederek dava açtı

Rusya'da bir adam, Apple'ın kendisini eşcinsel yaptığını iddia ederek dava açtı

Rusya'da bir adam, ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın kendisini "eşcinsel yaptığını" iddia ederek tazminat davası açtı.

Govorit Moskva'nın haberine göre D. Razumilov isimli davacı, 2017 yılında iPhone'una indirdiği kripto para uygulamasından bu yaz başka bir kullanıcının kendisine "69 GayCoin" attığını belirtti. Kripto paranın kendisine "Denemeden yargılama" notuyla geldiğini ifade eden Razumilov, "Bundan sonra eşcinsel ilişkilere kapıldım" dedi.

Razumilov'un mahkemeye sunduğu şikayette, "Kendi kendime düşündüm; gerçekten bir şeyi denemeden nasıl yargılayabilirdim? Bunun ardından eşcinsel ilişkiye girmeyi denemeye karar verdim" ifadelerini kullandı.

Şikayetin devamında, "Aradan iki ay geçti, başka bir erkekle yakınlaştım ve bu işin içinden çıkamıyorum" dedi ve ekledi, "Şimdi bir erkekle düzenli ilişki içindeyim ve aileme durumu nasıl açıklayacağımı bilmiyorum. Bahsi geçen mesajı aldıktan sonra hayatım daha kötü bir hale geldi ve asla düzelmeyecek" yazdı.

Razumilov, Apple'ın "kendisini manipüle ederek eşcinselliğe ittiği" gerekçesiyle 15 bin 300 dolar tazminat talep ediyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız