birgün

13° AÇIK

DÜNYA 14.02.2020 16:40

Rusya’da bir kişi, akrabalarının köpeğini öldürdüğü için 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Rusya’nın Nekrasovka köyünde akrabalarının köpeğini döverek öldüren bir kişiyi 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Rusya’da bir kişi, akrabalarının köpeğini öldürdüğü için 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Rusya İçişleri Bakanlığı Habarovsk Bölge İdaresi’nden yapılan açıklamaya göre, Nekrasovka köyünde bir kişi, safkan cins köpeğini ısıran köpeklerin sahibinin bulunması için polise ihbarda bulundu.

İsmi belirtilmeyen söz konusu kişi, 40 bin ruble (3 bin 800 TL) zararı olduğunu ifade etti.

Sputnik'in haberine göre; polisin araştırmaları sonucunda, 48 yaşında bir kişinin akrabalarına ait iki çoban köpeğini tasmasız gezdirdiği öğrenildi. İncelemelere göre, köpeklerden biri gözden kaybolup, ihbar sahibinin alışveriş yaparken girdiği marketin önünde bıraktığı cins köpeğine saldırdı.

Durumu öğrenen 48 yaşındaki zanlı da çoban köpeğini şiddetli şekilde dövdü, köpek aldığı darbelerden dolayı hayatını kaybetti. Mahkeme ise, ‘mala zarar vermekten’ zanlının 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol