birgün

3° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 23.11.2020 19:31

Rusya'da el dezenfektanı içen 7 kişi hayatını kaybetti

Rusya'nın Sahalin adasında el dezenfektanı içen 7 kişi yaşamını yitirdi.

Rusya'da el dezenfektanı içen 7 kişi hayatını kaybetti

Rusya'nın Sahalin adasında en az yedi kişi bir partide el dezenfektanı içtiği için yaşamını yitirdi. Tüketici güvenliği gözlemcisi Rospotrebnadzor'un bölge şubesi, dokuz kişinin yerel bir mağazadan satın aldıkları beş litrelik el losyonunu tükettiğini söyledi.

Dezenfektan, yüzde 69 oranında metanol adlı içilemeyen ve 30 gramından fazlası insanlar için ölümcül olan bir alkol içeriyordu.

27 ve 59 yaşlarında iki erkek ve 41 yaşında bir kadın olmak üzere üç kişinin olay yerinde öldüğü bildirildi. Dezenfektandan etkilenen diğer altı kişi hastaneye kaldırılırken, dördü hastanede hayatını kaybetti. Diğer iki kişi ise hala komada.

Sahalin adası televizyonu REN TV, arkadaş grubunun bir akşam yemeği sırasında el dezenfektanı tükettiğini bildirdi. Polis cinayet şüphesiyle soruşturma başlattı.

Ada yetkilileri, mağazalarda ve eczanelerde metanol içeren el dezenfektanlarının raflardan çıkarılması kararını verdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız