birgün

-3° HAFİF KAR YAĞIŞLI

GÜNCEL 17.02.2020 18:20

Rusya'daki İdlib görüşmesi yarın devam edecek

Türkiye ile Rusya arasında Moskova'da yapılan İdlib görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı, görüşme yarın devam edecek

Rusya'daki İdlib görüşmesi yarın devam edecek

Türkiye ile Rusya arasında Moskova'da yapılan kritik İdlib görüşmelerinde bugün sonuç sağlanamadı. Dışişleri Bakanlığı, görüşmenin yarın da devam edeceğini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi:

“Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal başkanlığındaki heyetimiz bugün Moskova’da mevkidaşlarıyla bir araya geldi. İdlib’deki son durum ele alındı. Heyetimiz, sahada gerginliğin süratle azaltılması ve insani durumun daha fazla kötüleşmesinin önüne geçilmesi gereğini vurguladı. İdlib’te Soçi kapsamında varılan mutabakatların tam olarak uygulanması ve ihlallerin önlenmesi amacıyla alınabilecek önlemler istişare edildi. Görüşmelere yarın sabah kaldığı yerden devam edilecek”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız