birgün

22° AZ BULUTLU

GÜNCEL 17.02.2020 18:20

Rusya'daki İdlib görüşmesi yarın devam edecek

Türkiye ile Rusya arasında Moskova'da yapılan İdlib görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı, görüşme yarın devam edecek

Rusya'daki İdlib görüşmesi yarın devam edecek

Türkiye ile Rusya arasında Moskova'da yapılan kritik İdlib görüşmelerinde bugün sonuç sağlanamadı. Dışişleri Bakanlığı, görüşmenin yarın da devam edeceğini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi:

“Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal başkanlığındaki heyetimiz bugün Moskova’da mevkidaşlarıyla bir araya geldi. İdlib’deki son durum ele alındı. Heyetimiz, sahada gerginliğin süratle azaltılması ve insani durumun daha fazla kötüleşmesinin önüne geçilmesi gereğini vurguladı. İdlib’te Soçi kapsamında varılan mutabakatların tam olarak uygulanması ve ihlallerin önlenmesi amacıyla alınabilecek önlemler istişare edildi. Görüşmelere yarın sabah kaldığı yerden devam edilecek”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol