birgün

13° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 14.07.2020 17:32

Rusya’dan turist kabul edecek 8 ülke açıklandı: Aralarında Türkiye de var

Rusya Tur Operatörleri Birliği, aralarında Türkiye’nin de olduğu 8 ülkenin Rus turistleri kabul edeceğini açıkladı.

Rusya’dan turist kabul edecek 8 ülke açıklandı: Aralarında Türkiye de var

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu sekiz ülkenin belirli koşullar altında Rus turistleri kabul etmeye hazır olduğunu resmi olarak bildirdiğini söyledi.

Sputnik’te yer alan habere göre, NSN ajansına konuşan Lomidze, belirli koşullar çerçevesinde Rus turistleri kabul etmeye hazır olduklarını resmi olarak bildiren ülkeleri sıraladı.

“Bu ülkeler kesin turistik güzergâhlar ve Rusya pazarındaki yüksek talepten faydalanıyorlar” ifadelerini kullanan Lomidze, ayrıca her yerde salgın nedeniyle belli başlı kısıtlamaların mevcut olduğunu, birçok ülkede sınırı geçen turistin Covid-19 taşımadığına dair belge istendiğini belirtti.

Lomidze, yakın zamanda Rus turistleri kabul etmeye hazır olan ülkelerin sayısının artabileceğini ifade etti.

Rusya’dan gelecek turistleri kabul edecek 8 ülke şu şekilde:

►Türkiye
►Küba
►Dominik Cumhuriyeti
►Meksika, Maldivler
►Hırvatistan
►Mısır
►Birleşik Arap Emirlikleri

Rusya Koronavirüs Enfeksiyonu Kontrol ve Önleme Merkezinden yapılan son açıklamaya göre, ülkede 6 bin 248 kişide daha Covid-19 tespit edilmesiyle vaka sayısı 739 bin 947’ye, ölü sayısı 175 artarak 11 bin 614’e ulaştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız