birgün

23° AZ BULUTLU

DÜNYA 09.07.2020 21:37

Rusya'nın 13 ülkeye uçuşları yeniden başlatacağı iddia edildi

Rusya’nın koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında askıya aldığı uçuşları 13 ülkeye yeniden başlatmayı planladığı iddia edildi.

Rusya'nın 13 ülkeye uçuşları yeniden başlatacağı iddia edildi

Rusya'da koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında yurtdışı uçuşları askıya alınmıştı. Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu'nun 13 ülkeye uçuşları yeniden başlatacağı iddia edildi. Ülkeler arasında Norveç, Danimarka, İngiltere, Finlandiya, Polonya, Hollanda, Macaristan, Almanya, Moğolistan, Çin, Vietnam, Sri Lanka ve İtalya'nın yer aldığı öne sürüldü.

TÜRKİYE LİSTEDE YOK

Türkiye'ye ise listede yer verilmedi. Söz konusu olan 13 ülkeye uçuşların yeniden başlatılacağına dair henüz resmi bir karar açıklanmadı.

Öte yandan Rusya'da toplam koronavirüs vaka sayısı 707 bin 301'e, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 10 bin 843'e ulaştı.

İHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız