birgün

12° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

DÜNYA 14.10.2020 19:14

Rusya'nın ikinci koronavirüs aşısının piyasaya sürüleceği tarih belli oldu

Rusya'nın ikinci tescilli Covid-19 aşısı, 1 Ocak 2021'den itibaren piyasadaki yerini alacak.

Rusya'nın ikinci koronavirüs aşısının piyasaya sürüleceği tarih belli oldu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bugün tescil edildiğini duyurduğu EpiVakKorona adlı yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısının 1 Ocak 2021'de halkın kullanımına sunulacağı belirtildi.

Sputnik Türkiye'nin aktardığı habere göre, Devlet ilaç tescil listesinde yayınlanan EpiVakKorona'nın tescil belgesine göre Rusya'nın ikinci tescilli Covid-19 aşısı, 1 Ocak 2021'den itibaren piyasadaki yerini alacak.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Vektör Virüsoloji ve Biyoteknoloji Bilim Merkezi'nin geliştirdiği, ikinci Rus Covid-19 aşısı olan EpiVakKorona'nın tescil edildiğini açıklamıştı.

Rusya'nın ikinci tescilli Covid-19 aşısı olan EpiVakKorona'nın klinik testleri 27 Temmuz’da başlamış, ilk aşaması 3 Eylül'de tamamlanmıştı. 2. faz araştırmalar eylülde yapılmış ve gönüllülerde aşı sonrasında yan etki tespit edilmemişti.

Eylül sonunda Vektör Bilim Merkezi, Rusya'nın ikinci Covid-19 aşısı olan EpiVakKorona'nın patentlerini almıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol