birgün

10° AÇIK

Rusya: Ukrayna'yı silahsızlandırma hedefinde önemli ilerleme kaydedildi

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna’nın savunma potansiyelinin ve Avrupa’dan silah tedarikinin 'neredeyse son bulduğunu' söyledi.

DÜNYA 23.12.2022 15:00
Rusya: Ukrayna'yı silahsızlandırma hedefinde önemli ilerleme kaydedildi
Abone Ol google-news

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, günlük basın toplantısında sorulan “Ukrayna'nın silahsızlandırılması hedefine” ulaşılıp ulaşılmadığına yönelik soruya "Silahsızlandırma yolunda önemli bir ilerleme kaydedildiğini söyleyebiliriz" cevabını verdi.

Sputnik'in aktardığına göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna'nın savunma potansiyelinin ve Avrupa ülkelerinden Kiev'e Sovyet silahları tedarikinin neredeyse son bulduğuna dair açıklamasının Rusya’nın Ukrayna’daki hedefine ulaştığı anlamına gelip gelmeyeceği sorulan Peskov,"Silahsızlandırma yolunda önemli bir ilerleme kaydedildiğini söyleyebiliriz" yanıtını verdi.

ABD Başkanı Joe Biden’in, Putin’le görüşmeye hazır olduğunu söylemesi ve Putin’in, Ukrayna’daki savaşın “Ne kadar hızlı sona ererse, o kadar iyi olur” ifadelerinin ardından bir gelişmenin olup olmadığı da sorulan Peskov, "Bu konuda herhangi bir ön temas olmadı. Elbette her çatışma müzakere masasında sona erer. Putin bunu birçok kez dile getirdi. Fakat elbette öncelikle Rusya Federasyonu'nun koyduğu hedeflere ulaşılarak özel askeri harekatın en kısa sürede bitirilmesi gerekiyor" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol