birgün

27° AÇIK

Sabah gazetesi: Kılıçdaroğlu’nun 39 koruması gözaltına alındı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye’nin Halep kentinde yaşamını yitiren Yüzbaşı Celalettin Özdemir için düzenlenen cenaze törenine katıldı. Geçen haftalarda katıldığı asker cenazesinde linç edilmek istenen Kılıçdaroğlu, Ankara’da düzenlenen cenaze töreninde hazır bulundu. Törende Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de yer aldı. Hükümete yakın Sabah gazetesi ise, Kılıçdaroğlu için […]

GÜNCEL 05.05.2019 15:38
Sabah gazetesi: Kılıçdaroğlu’nun 39 koruması gözaltına alındı
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye’nin Halep kentinde yaşamını yitiren Yüzbaşı Celalettin Özdemir için düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Geçen haftalarda katıldığı asker cenazesinde linç edilmek istenen Kılıçdaroğlu, Ankara’da düzenlenen cenaze töreninde hazır bulundu. Törende Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de yer aldı.

Hükümete yakın Sabah gazetesi ise, Kılıçdaroğlu için yoğun güvenlik önlemleri alan korumaların Yüzbaşı Özdemir’in cenazesinde gözaltına alındığını ileri sürdü

Sabah’ın haberine göre namaz öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu camiye gelmeden CHP’lilerle birlikte 39 ‘bodyguardın’ da avluya geldiği görüldü.

Ankara emniyet müdürü Servet Yılmaz yoğun güvenlik önlemleri arasında CHP’liler ile birlikte hareket eden 39 kişinin gözaltına alınması talimatı verdi.

39 kişi Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

39 kişinin Kemal Kılıçdaroğlu’na korumalık yapacağı belirtildi.

Sabah’ın “bodyguard” diye lanse ettiği kişilerin tamamının CHP üyesi olduğu ve gönüllü olarak cenazeye katıldığı öğrenildi.

CHP’den yanıt

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, “Kılıçdaroğlu’na korumalık yapanlar gözaltına alındı” haberlerine tepki göstererek, “Gözaltına alınanların birkaçı hariç partimizle ilişkisi yok” dedi. Güvener, açıklamasında “Bugün (dün) Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde cenaze töreni sırasında 35 kişinin gözaltına alındığı açıklanmıştır. Yandaş medyanın, gözaltına alınanların tamamının CHP’li olduğuna ilişkin iddiası gerçek dışıdır. Şehidimizin cenaze törenine çok sayıda partilimiz katılmıştır; yaptığımız araştırmaya göre gözaltına alınanların birkaçı hariç partimizle ilişkisi yoktur. Anlaşılan o ki geçtiğimiz günlerde Çubuk Akkuzulu’da şehit cenazesinde planlanan provokasyonun Genel Başkanımız tarafından boşa çıkartılmış olması, iktidarı rahatsız etmiştir” değerlendirmesini yaptı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol