birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 01.08.2021 17:57

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda hırsızlık yapan 3 kişi yakalandı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda çanta çalan şahıslar yakalandı, 2'si tutuklandı.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda hırsızlık yapan 3 kişi yakalandı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Ummanlı bir turistin çantasını çalan yabancı uyruklu 3 kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, 30 Temmuz günü sabah saatlerinde Umman vatandaşı bir turistin, çantasının çalındığı ihbarında bulunması üzerine polis ekipleri harekete geçti.

Güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesi sonucu çantayı çalan 3 kişiyi tespit eden polis, şüphelilerin 09.47'de havalimanından ayrılarak otobüse bindiğini belirledi.

Saat 11.00 sularında Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Kavacık durağında durdurulan otobüsteki yabancı uyruklu 3 şüpheli gözaltına alındı.

Yapılan kimlik sorgulamasında şüphelilerden Wasim M. ve Samir M.'nin Cezayir uyruklu oldukları ve hırsızlıktan suç kayıtlarının bulunduğu, Abdoubasit A.'nın ise Filistin uyruklu olduğu ve 1 adet suç kaydı bulunduğu belirlendi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Wasim M. ile Samir M. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Abdoubasit A. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol