birgün

26° AÇIK

Sağanak yağışın ardından sıcaklıklar artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, pazartesi gününden itibaren yurdun birçok noktasında sağanak yağış görüleceğini ardından da sıcaklıkların artacağını bildirdi. İstanbul'a yağış uyarısı yapıldı.

GÜNCEL 22.05.2022 11:56
Sağanak yağışın ardından sıcaklıklar artacak
Abone Ol google-news

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yayınlanan tahminlere göre yeni hafta sağanak yağışlarla başlayacak.

Yarın yurdun batı kıyıları hariç tüm şehirlerinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yaışlar hafta ortasında etkisini yitirecek. Hava sıcaklıklarında hızlı bir yükseliş yaşanacak.

BİRÇOK ŞEHİR İÇİN YAĞIŞ UYARISI YAPILDI

MGM tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Marmara’nın güneybatısı, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Dğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri,Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Uşak, Maltya, Ardahan, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; gece saatlerinde Osmaniye çevreleri, Adana’nın doğu, Kahramanmaraş'ın batı ilçeleri ile Hatay’ın kuzey kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İstanbul'da yarın yağış bekleniyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol