Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İran’ın koronavirüs konusunu çok geç ciddiye aldığını ifade ederek, "Bizim Bilim Kurulu'na bir heyet gönderip bilgi almak istediler. Biz de 'Gelmeyin, Skype üzerinden bağlanalım' dedik. Çin ve diğer bazı ülkelerde yayılma hızı düşerken şu anda en fazla İran’da yayılma var." dedi

Sağlık Bakanı Koca'dan heyet göndermek isteyen İran'a: 'Gelme Skype'tan görüşelim'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İran'ın koronavirüs nedeniyle Türkiye'ye heyet göndermek istediğini açıkladı. Koca, "İran'daki salgın çok hızlı ilerledi. Bizim Bilim Kurulu’na bir heyet gönderip bilgi almak istediler. Biz de 'Gelmeyin, Skype üzerinden bağlanalım’ dedik" ifadelerini kullandı.

Hızla yayılan koronavirüs yüzünden dün İran’da 11 kişi daha hayatını kaybetti ve ölü sayısı 77’ye yükseldi. Son 24 saat içinde 835 kişinin virüse yakalanmasıyla vaka sayısı 2 bin 336 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İran'ın koronavirüs konusunu çok geç ciddiye aldığını söyledi.

Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre, virüsle ilgili bilgi almak için İran'dan Türkiye'ye gelmek isteyen bir heyeti reddettiklerini açıklayan Koca, şunları söyledi:

"İran'daki salgın çok hızlı ilerledi. Kum kentini kapatmalarını tavsiye ettik ancak 'Gerek yok’ denildi. Şimdi ise durum ciddileşince 'Nasıl adım atacağız' diye yardım istiyorlar. Bizim Bilim Kurulu'na bir heyet gönderip bilgi almak istediler. Biz de 'Gelmeyin, Skype üzerinden bağlanalım' dedik. Çin ve diğer bazı ülkelerde yayılma hızı düşerken şu anda en fazla İran’da yayılma var."