birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 12.07.2020 19:55

Sağlık Bakanı, yoğun bakımdaki hasta sayısının en yüksek olduğu illeri açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 19 kişinin hayatını kaybettiğini, bugünkü vaka sayısının ise bin 12 olduğunu açıkladı. Koca, İstanbul, Urfa, Ankara, Antep ve Konya’nın yoğun bakım hasta sayısında önde olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı, yoğun bakımdaki hasta sayısının en yüksek olduğu illeri açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük koronavirüs verilerini paylaştı.

Koca’nın verdiği resmi verilere göre, Türkiye’de son 24 saatte 19 kişi daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Böylece koronavirüste toplam can kaybı 5 bin 363’e yükseldi.

Vaka sayısı ise bin 12 artışla 212 bin 993’e çıktı.

Koca, bin 209 kişinin ise yoğun bakımda olduğunu belirtti. Koca’nın tweetinde şu ifadeler yer aldı:

ENTÜBE VE YOĞUN BAKIM SAYISI EN YÜKSEK İLLER

“Son 3 günde ortalama entübe hasta sayısı en yüksek 5 il: İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Bursa. Ortalama yoğun bakım hasta sayısı en yüksek 5 il: İstanbul, Şanlıurfa, Ankara, Gaziantep ve Konya. Beklediğimiz sonuçlar için tedbirlere daha fazla uyalım.”

‘BİR HAFTA SONRA TABLOYA YANSIYOR’

Fahrettin Koca, ikinci paylaşımında ise şu ifadeleri kullandı:

“Virüsün bugün yakaladığı fırsatlar, tabloya ortalama 1 hafta sonra yansıyor. Kaçınılmaz görünen birçok durum, tedbirlerden taviz vermemize yol açıyor; bunları azaltmaya çalışalım. Aksi mümkünken asla risk almayalım. YENİ VAKA SAYILARINI bugün uyguladığımız tedbirlerle düşürelim.”

12 Temmuz’a ilişkin diğer koronavirüs verileri şu şekilde:

saglik-bakani-yogun-bakimdaki-hasta-sayisinin-en-yuksek-oldugu-illeri-acikladi-755648-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız