birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 07.12.2018 18:11

Sakarya'da gözaltına alınan 3 ÖDP üyesi serbest bırakıldı

Sakarya'da gözaltına alınan 3 ÖDP üyesi serbest bırakıldı

Sakarya'da gözaltına alınan Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyesi 3 kişi savcılık ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Mahkemeye çıkarılan üç arkadaşımız da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şimdi bir kez daha soruyoruz #SakaryadaNelerOluyor tehdit, taciz ve hukuksuzluklara artık son verilsin" ifadelerini kullandı.

Sakarya ÖDP üyesi Kaan Tural ve Melike Kayacı İstanbul ve Kocaeli'deki evlerine yapılan operasyonla gözaltına alınmasının ardından Sakarya Üniversitesi inşaat mühendisliği fakültesinde okuyan Ferhat Barut da okulundan gözaltına alınmıştı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız