Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde bir üniversite öğrencisinin tabancayla vurularak öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan 2 zanlıdan biri tutuklandı, diğeri serbest bırakıldı.

Kaynak: AA
Sakarya'da üniversite öğrencisinin öldürülmesine ilişkin bir kişi tutuklandı

Sakarya'da üniversite öğrencisi B.T'nin öldürülmesine ilişkin yakalanan 2 şüpheliden biri tutuklandı.

Emniyet ekipleirnin dün Dağdibi mevkiindeki arazide cansız bedeni bulunan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi B.T'nin (20) öldürülmesine ilişkin yakalanan cinayet zanlısı E.Ö. (17) ile bir akrabasının emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden geçirilen 2 şüpheli adliyeye gönderildi.

Savcılıkça sorgulanan bu kişilerden E.Ö, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı, akrabası ise savcılıktan serbest bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Dağdibi mevkisinde dün arazide hareketsiz yatan birinin olduğunu fark edenler, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirmiş, hayatını kaybettiği anlaşılan kişinin 13 Mayıs'tan beri kendisinden haber alınamayan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi B.T. olduğu tespit edilmişti.

Vücudunda darp izlerine rastlanan B.T'nin, yapılan otopsisinde tabancayla başından vurulduğu belirlenmişti.

Soruşturma kapsamında güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, olaya ilişkin zanlı E.Ö. ile bir akrabasını gözaltına almıştı.

B.T'nin, kiraladığı aracında yüksek meblağda masraf oluşturduğu gerekçesiyle E.Ö'den aracını yaptırmasını istediği, bu nedenle ikili arasında çıkan tartışmada zanlının tabancayla ateş ederek B.T'yi öldürdüğü belirtilmişti.