Konya’da seçim günü için eylem hazırlığında olduğu tespit edilen IŞİD üyesi A.H.’nin tanınmamak için saç ektirdiği ve çatışma bölgesinde kaybettiği bir gözünün yerine protez taktırdığı öğrenildi.

Kaynak: DHA
Saldırı hazırlığı yapan IŞİD'li, saç ektirip protez göz taktırmış
Fotoğraf: DHA

Konya'da eylem hazırlığında olduğu tespit edilen IŞİD üyesinin tanınmamak için saç ektirdiği ve çatışma bölgesinde kaybettiği bir gözünün yerine protez taktırdığı ortaya çıktı. 

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, IŞİD adına çatışma bölgelerinde eğitim görüp, tekrar Türkiye’ye dönen ve Konya’ya yerleşen A.H.’nin, kentte grup oluşturduğu ve 28 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylaması için eylem hazırlığı yaptığını tespit etti. 

Ekipler, geçen hafta perşembe günü operasyon düzenledi. Özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerinde 6 farklı adrese baskın yapıldı.

2'Sİ TUTUKLANDI, 4'Ü SERBEST BIRAKILDI

A.H. ile Konya’da irtibat kurduğu ve Suriye’de IŞİD adına infazlar gerçekleştirdiği belirtilen H.E. ve Y.B., M.C., S.P. ve Z.D. gözaltına alındı. IŞİD üyesi A.H.'nin eylem için mühimmat temin etmeye çalıştığı belirtildi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden A.H. ile H.E. tutuklandı, Y.B. yurt dışı yasağıyla olmak üzere 4 şüpheli ise serbest bırakıldı.

IŞİD üyesi A.H.’nin Türkiye'ye geldikten sonra tanınmamak için saç ektirdiği ve çatışma bölgesinde kaybettiği bir gözünün yerine protez taktırdığı öğrenildi.