Saldırıdan 24 saat sonra Erdoğan’dan ilk mesaj

22.04.2019 11:34 GÜNCEL
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’da katıldığı asker cenazesinde düzenlenen saldırıya ilişkin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “24 saat” sonra açıklamada bulundu. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Ne yazık ki dün Çubuk’ta bir şehidimizin cenaze töreninde istenmeyen bir olay meydana gelmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür” ifadelerini […]

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’da katıldığı asker cenazesinde düzenlenen saldırıya ilişkin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “24 saat” sonra açıklamada bulundu.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Ne yazık ki dün Çubuk’ta bir şehidimizin cenaze töreninde istenmeyen bir olay meydana gelmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür” ifadelerini kullandı.

“Olay tüm boyutlarıyla soruşturulmaktadır” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Şiddeti asla tasvip edemeyiz. Şiddetin ve terörün her türüne karşıyız. Kimsenin Türkiye’nin huzur iklimine zarar vermesine müsaade etmeyiz” dedi.

NE OLMUŞTU?

Hakkâri’de PKK’liler tarafından öldürülen Yener Kırıkcı için Ankara’nın Çubuk ilçesinde düzenlenen cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saldırıya uğramıştı. Tekme, yumruk ve taşlı saldırıya maruz kalan Kılıçdaroğlu, korumalar eşliğinde bir eve sığınmıştı.

Evin çevresinde “güvenlik önlemleri” alınırken, etrafında toplanan kalabalık, evi taşlayarak, “Evi yakın” ve “PKK dışarı” şeklinde sloganlar atmıştı.

SALDIRGAN YAKALANDI

Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün bu sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Ankara Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “Olayın faiillerinden O. S. Sivrihisar’da yakalanıp gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili 5 şüphelinin de Çubuk ilçe Jandarma Komutanlığında ifade işlemleri devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.