birgün

19° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 15.01.2018 15:55

Salih Müslim'den Afrin açıklaması

Salih Müslim'den Afrin açıklaması

PYD’nin eski eş başkanı Salih Müslim, TSK'nin olası ‘Afrin operasyonu’na uluslararası güçlerin göz yummayacağını söyledi.

Müslim, ‘saldırının gerçekleşmesi halinde’ savaşın Türkiye’ye sıçrayacağını öne sürerek “Türkiye’de rejimin yıkılmaya başlaması anlamına gelir” dedi.

Operasyonun Türkiye açısından iyi olmayacağını söyleyen Müslim, şöyle devam etti: “Onlar da bunun farkında, uluslararası güçlerin hiçbiri bu saldırıya göz yummaz. Öte taraftan Kobanê örneği var. Efrîn de hazırdır. Kürtler nerede olursa olsun kentlerine sahip çıkacaklardır. Herkes bunu böyle bilmelidir. Efrîn’e saldırı bütün Kürtler saldırı demektir.”

Kobani dönemindeki eylemleri hatırlatan eski PYD başkanı, “Bu, Efrîn için daha da büyür. Kürt halkı bir bütünen ayaklanır. Topyekün bir savaşa döner” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol