birgün

18° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 15.01.2018 15:55

Salih Müslim'den Afrin açıklaması

Salih Müslim'den Afrin açıklaması

PYD’nin eski eş başkanı Salih Müslim, TSK'nin olası ‘Afrin operasyonu’na uluslararası güçlerin göz yummayacağını söyledi.

Müslim, ‘saldırının gerçekleşmesi halinde’ savaşın Türkiye’ye sıçrayacağını öne sürerek “Türkiye’de rejimin yıkılmaya başlaması anlamına gelir” dedi.

Operasyonun Türkiye açısından iyi olmayacağını söyleyen Müslim, şöyle devam etti: “Onlar da bunun farkında, uluslararası güçlerin hiçbiri bu saldırıya göz yummaz. Öte taraftan Kobanê örneği var. Efrîn de hazırdır. Kürtler nerede olursa olsun kentlerine sahip çıkacaklardır. Herkes bunu böyle bilmelidir. Efrîn’e saldırı bütün Kürtler saldırı demektir.”

Kobani dönemindeki eylemleri hatırlatan eski PYD başkanı, “Bu, Efrîn için daha da büyür. Kürt halkı bir bütünen ayaklanır. Topyekün bir savaşa döner” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız