birgün

5° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 04.12.2018 14:02

Salon'da bu hafta: Tsar B ve Hedonutopia

Salon'da bu hafta: Tsar B ve Hedonutopia

Salon'da bu hafta R&B'nin en iyisi Tsar B, Rock ve Elektronika İle Hedonutopia misafir olacak.

Tsar B R&B’nin karanlık yüzüne göz kırpıyor

Belçikalı DIY prodüktörü Justine Bourgeus, klasik keman eğitimi aldı ama yeraltı müzik dünyası ve dans pistlerinin cazibesine kapıldı. 2016’da kendi adını taşıyan teklisini piyasaya sürdüğünde FKA Twigs, Azalia Banks ve MIA ile kıyaslanan Tsar B, kendi deyimiyle “gece kadar karanlık bir R&B” yapıyor, dans pisti amatörlerinden profesyonel koreograflara tüm dans tutkunlarını elektronik altyapılı, Ortadoğu nameleriyle bezeli, kimi zaman sert synth’leriyle harekete geçiriyor. Evi Belçika’daki Pukkelpop ve Brighton’daki Great Escape performanslarıyla yalnızca kulağa değil göze de hitap ettiğini kanıtlayan, görkemli vokaliyle dinleyenleri kendine hayran bırakan Tsar B, hem Türkiye’deki ilk performansıyla hem de merakla beklenilen yeni albümü ‘The Games I Played’den şarkılarla Salon’da. 7 Aralık Cuma akşamı gerçekleştirilecek.

Hedonutopia yeni albümleri Yakamoz Sandalı ile ilk defa Salon’da

Yerli alternatif sahnenin en heyecan verici isimlerinden Hedonutopia, 2008’de İzmir’de kuruldu. 2016’da Radyo Boğaziçi’nin geleneksel yarışması Battle of the Bands’te birincilik ödülünü kazanan ekip, Radiohead, Dead Can Dance, Sigur Rós, The Cure gibi müzik tarihine yön veren isimleri hatırlatan, rock ve elektronikayı birleştiren, 90’lar shoegaze’ine selam çakan, yerli sahne için ziyadesiyle özgün bir tarza sahip. 2016 tarihli ilk albüm “Ucube Dizayn” ve 2017 tarihli ikinci albüm “Yarı Cennet” ile bu işte profesyonel olduklarını kanıtladılar. Şehrin ve ülkenin geri kalanının birçok mekânında, prestijli festivallerinde sahne alan Hedonutopia, 23 Kasım’da yepyeni albümleri “Yakamoz Sandalı”nı yayımladı. Hedonutopia, yeni albümlerinden şarkıları ilk defa Salon izleyicisiyle paylaşmak üzere 8 Aralık Cumartesi akşamı Salon’da

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız