Samsun'da tramvayların çarpışması sonucu 26 kişi yaralandı. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu kaydedildi.

Kaynak: AA-DHA
Samsun'da iki tramvay kafa kafaya çarpıştı: 1'i ağır, 26 yaralı
Fotoğraf: AA

Samsun'un Canik ilçesinde iki tramvayın çarpışması sonucu 1’i ağır 26 kişinin yaralandığı bildirildi. 

Samsun Hafif Raylı Sistem'e (SAMULAŞ) ait iki tramvay, Piazza durağı yakınlarında çarpıştı.

İhbar üzerine kaza yerine çok sayıda AFAD, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Kazada ilk belirlemelere göre 1'i ağır 26 kişi yaralandı.

Sağlık ekipleri, kazada yaralanan çok sayıda kişiyi ambulanslarla hastanelere sevk etti.

VALİ DAĞLI: VATMANIMIZIN DURUMU AĞIR GÖZÜKÜYOR

Olayın ardından Samsun Valisi Zülkif Dağlı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de kaza yerinde incelemelerde bulundu.

Vali Dağlı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, saat 09.40 sıralarında Tekkeköy istikametine ilerleyen tramvayın arıza yapması üzerine seyir halindeki diğer tramvayın bu araca arkadan çarptığını belirtti.

Dağlı, "Maalesef vatmanımızın durumu biraz ağır görünüyor. 26 yaralımız var, çoğunluğu hafif ve ayakta tedavi görüyor. Müşahede altına alındılar. Vatmanımız da inşallah kurtulur. Talihsiz bir kaza yaşadık. Anlık bir olay. Hemen yokuştan aşağıya doğru geldiği için arkadaki duramıyor. Teknik bir arıza olduğunu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN DEMİR: TEKNİK BİR ARIZA YAŞANDI 

Demir ise tramvayda teknik bir arıza yaşandığı, durumun incelendiği anlatarak, "Arkadaşlar tramvayı tespit için tamir bölümüne çekip orada tespiti yapacaklar" dedi.

Çarpmanın tramvayın tam üst geçitten indiği sırada yaşandığına işaret eden Demir, "Fark ettiği anda durma mesafesi de yakın olduğu için arkadan... Çok büyük bir çarpma değil aslında, bir dokunma söz konusu. Vatmanımızda ciddi anlamda yara gözüküyor. Aldığım bilgiye göre hayati tehlike gözükmüyor. Yolculardan büyük kısmı ayakta tedavi edildi. 26 müracaat var tetkik edilen. 10 civarında yaralı gibi gözüküyor ama sanıyorum 2 saat içinde 2-3'ü dışında taburcu edilirler. Büyük geçmiş olsun" diye konuştu.