birgün

24° AÇIK

Sarallar operasyonu: 31 şüpheli adliyeye sevk edildi, Erdal Acar'ın işlemleri sürüyor

İstanbul merkezli 13 ilde Sarallar grubuna yapılan operasyonda gözaltına alınan 119 kişiden 31’i adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan isimlerden Acarlar Şirketler Topluluğu'nda Yönetim Kurulu Üyesi olan Erdal Acar’ın emniyetteki işlemleri sürüyor.

GÜNCEL 06.07.2022 14:57
Sarallar operasyonu: 31 şüpheli adliyeye sevk edildi, Erdal Acar'ın işlemleri sürüyor
Abone Ol google-news

İstanbul merkezli 13 ilde, "Sarallar" olarak bilinen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 122 şüpheliden 31'i adliyeye sevk edildi.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, nitelikli yağma, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi birçok suça karıştığı belirlenen suç örgütü mensuplarına yönelik operasyonda yakalanan 122 şüpheliden 31'inin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Zanlılar, polis eşliğinde adliyeye gönderildi. Gözaltına alınan isimlerden Acarlar Şirketler Topluluğu'nda Yönetim Kurulu Üyesi olan Erdal Acar’ın ise emniyetteki işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

NE OLMUŞTU?

İstanbul merkezli Yalova, Kocaeli, Manisa, Muğla, İzmir, Antalya, Sakarya, Trabzon, Tekirdağ, Samsun, Ankara ve Artvin'de belirlenen adreslere 29 Haziran'da baskın yapan polis, 119 şüpheliyi yakalamıştı.

Çalışmaların devamında yapılan ara gözaltılar ile yakalananların sayısı 122'ye yükselmişti.

Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda ruhsatsız silah, çek, senet, dijital malzeme, 900 bin dolar ve 413 bin avro ele geçirilmişti.

Öte yandan, aralarında dizi oyuncuları ve spor yorumcularının da bulunduğu bazı ünlü isimler de soruşturma kapsamında emniyete çağrılmıştı.

AA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol