birgün

28° AÇIK

Saray’da keyifler yerinde: Bir değil 5 maaş alıyorlar

SİYASET 29.05.2022 07:34
Saray’da keyifler yerinde: Bir değil  5 maaş alıyorlar Fotoğraf: DepoPhotos
Abone Ol google-news

HABER MERKEZİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Van'da düzenlenen Belediye Başkanları Çalıştayı'nda açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin kaderini değiştireceklerini belirten Kılıçdaroğlu, kayyum uygulamasına karşı olduklarını vurguladı.

CHP'li belediyelerin çalışmaları hakkında bilgi veren CHP Lideri, "CHP'li belediyeler kentteki insanların mutlu olmaları için ellerinden gelen bütün çabayı gösteriyorlar" ifadelerini kullandı. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Aç kalan yok' açıklamasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Hayatımda Türkiye gerçeklerinden bu kadar kopuk hiç kimseyi görmedim. Gerçi söylediği doğru; Saray'a baktığınızda hiç kimse aç değil. Hepsinin keyfi gayet iyi. 1 değil, 5 yerden maaş alıyorlar" ifadelerini kullandı.


SADAT’ın yöneticilerinden Ersan Ergür'ün "Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz" sözlerine de tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Bizi korkutacaklarını sanıyorlar. Bizim adımız Cumhuriyet Halk Partisi. Biz savaş meydanlarında kurulan bir partiyiz. Biz öyle avukat bürolarında kurulan bir parti değiliz. Bizi tanımıyorlar. Sizin feriştahınız gelse bizi korkutamaz" dedi.

CHP Lideri, "Dışarıya kaynak aktarıldığını da biliyorum. Ensar'dır, TÜRGEV'dir. Bu memleketi kimseye soydurmayacağız. Makamı ve mevkisi ne olursa olsun her karanlık odağın üstüne gitmek bizim görevimizdir" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise basına kapalı sadece başkanların bulunduğu bölümde, bir konuşma gerçekleşti. İmamoğlu, "Kendi içimizde kavga, yaşanacak en büyük ayıptır" dedi.

Gerçek Gündem'den Rıdvan Akar'ın haberine göre, İmamoğlu konuşmasında, parti içerisinde birlik çağrısı yaparak seçim öncesinde iktidarın provokasyonlarına karşı sağ duyu çağrısında bulundu. İmamoğlu, “İktidar, hakkımızda büyük dosyalar hazırlıyor, bizi yıpratmaya çalışacaklar, ancak onlar bu kutuplaştırıcı politikalara devam ettikçe on milyonların vicdanında daha çok yer bulacağız” dedi.

REHAVETE KAPILMAMALIYIZ

İmamoğlu devamında, “Ortak zafer için hazırız, ancak seçimi kazanmışız gibi bir rahatlık içine de girmemeliyiz. Yapılacak çok ama çok işimiz var” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu şunları kaydetti: “Belediyelerin yaptığı hizmetlerin parti teşkilatımız ve milletvekillerimiz tarafından da sahiplenilmesi ve bu süreçte desteklemeleri gerekir, belediyelerin yaptığı hizmetlerin milletvekilleri ve parti teşkilatları tarafından duyurulması konusunda bile yeterince istekli davranılmadığını görüyorum, çatışmaya, küsmeye bu tarihi seçim öncesinde kimsenin hakkı ve tahammülü yoktur.

Seçim sürecinde bütün inançlara ve değerlere eşit yurttaşlık temelinde yaklaşmalıyız. Biz İBB olarak, kurduğumuz İnanç Masası ile bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. İktidarın kutuplaştırıcı politikalarını etkisizleştirmenin yolu buradan geçiyor.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol