birgün

14° AÇIK

Sarıgül'den Erbakan'a ziyaret

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı ziyaret etti.

SİYASET 03.01.2022 20:35
Sarıgül'den Erbakan'a ziyaret
Abone Ol google-news

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan’ı YRP genel merkezinde ziyaret etti. Yaklaşık 1 saat görüşme yapan iki lider, görüşme sonrası ortak basın açıklaması düzenledi. Erbakan, görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Sarıgül ve heyetine görüşme için teşekkür etti.

Görüşme sonrası yapılan açıklamada sistemle ilgili olan konularda ve bağımsız cumhurbaşkanı, meclisin güçlendirilmesi gibi konularda YRP ve TDP’nin mutabık olduğunu söyleyen Erbakan, “İnşallah böyle daha sağlıklı ve daha adil bir sisteme geçiş mümkün olur. Bunda da partilerimizin gayreti, çabası İnşallah etkili olur. Bütün bu acı gerçekler karşısında iktidara buradan söylenebilecek olan daha fazla milleti oyalamamaları, daha fazla milleti perişan etmemeleri, sıkıp limon gibi suyunu çıkarmaya artık sona erdirmeleri ve bir an evvel seçim sandığını milletin önüne getirip koymalarıdır. Bundan başka Türkiye için bir çıkış yolu şu an için görülmemektedir. Seçim sisteminin adil olması ve temsilde adaleti sağlayacak şekilde düzenlenmesi son derece önemlidir” dedi.

Görüşmede Türkiye ile ilgili önemli konuları değerlendirdiklerini ifade eden Sarıgül, cümlelerine Eski Başbakan Necmettin Erbakan’ı anarak başladı. Sarıgül, “TDP olarak cumhurbaşkanının tarafsız olmasını istiyoruz. Güçlü bir meclis ve bağımsız bir yargı olmasını arzu ediyoruz. Dışarıdan bakan atanması fikrini doğru bulmuyoruz. Bugün açıklanan enflasyon oranlarının gerçeği yansıtmadığını bakkal, kasap ve manavlarımız bize söylemekte. Asgari ücret artırılmıştır ama daha uygulamaya geçmeden asgari ücret mutfakların ve pazarların son derece gerisinde kalmıştır. TDP olarak 4 ayda bir asgari ücret mutlaka güncellenmelidir diyoruz” diye konuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol