Sarıyer'de, 6 gün önce kaldığı öğrenci yurdundan ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan üniversite öğrencisi Hamit Egemen'in, cansız bedeni bulundu. Yurdun yakınlarındaki ormanda yanında av tüfeği olduğu halde cansız bedeni bulunan Egemen'in ilk incelemelere göre intihar ettiği değerlendiriliyor.

Sarıyer'de kayıp üniversite öğrencisinin cansız bedeni ormanlık alanda bulundu

İstanbul'da 6 gündür kayıp üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Hamit Egemen, Sarıyer'de ormanlık alanda ölü bulundu.

Kaldığı, Bahçeköy Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu'ndan 1 Nisan Cuma günü saat 14.00 sıralarında ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınmayan İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencisi Hamit Egemen için ailesi polise kayıp müracaatında bulundu.

Ekipler, iz ve kadavra köpekleri ile Egemen'in kaldığı yurdun çevresinde bulunan ormanlık alanda arama yaptı. Yaklaşık bir saat süren aramalarda Egemen'in yurdun yakınındaki ormanda cansız bedenine ulaşılırken, yanında av tüfeği bulundu.

Olay yeri inceleme ekipleri ve savcının incelemesi sonrası Egemen'in cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Yapılan ilk incelemelere göre, Egemen'in av tüfeğiyle intihar ettiği değerlendirmesi yapıldı.

AV MALZEMESİ SATAN DÜKKANDAN ALIŞVERİŞ YAPMIŞ

Babası Arif Egemen, oğluna ait kredi kartı ekstresini inceledi. İnceleme sonucu Hamit Egemen'in Eminönü'nde av malzemeleri satan bir iş yerinden alışveriş yaptığı tespit edildi.

(DHA)