Şarkılar, cezaevinde büyümek zorunda bırakılan Poyraz Ali için!

Atipik otizm olan ve annesi Zeynep Bakır ile Bakırköy Kadın Cezaevi’nde büyümek zorunda olan Poyraz Ali için 12 Mayıs Salı günü Bakırköy Kadın Cezaevi'nin önünde bazı sanatçılar şarkılarını seslendirecekler.

Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, Bakır’ın denetimli serbest bırakılması ve sesli oyuncakların cezaevine alınması konusunda verdiği sözlere rağmen hala hiçbir şey yapılmayan Poyraz Ali için 12 Mayıs Salı günü Bakırköy Kadın Cezaevi'nin önünde bir etkinlik gerçekleştirilecek. Sosyal medyada paylaşılan etkinlik  açıklamasında şu ifadeler yer alıyor:

"Bir süredir değişik kamuoyı yaratma çabalarıyla duyurmak istediğimiz bu mağduriyet hikayesi ile ilgili düzenlenen kampanyalar, 10 bnlerce imzaya ulaştığında hükümetin ve Adalet Bakanlığı'nın da dikkatini çekmişti. Baba Emrah Bakır ile görüşen Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ, konuyla birebir ilgileneceğini belirtip anne Zeynep'in ve benzeri mağduriyeti yaşayan ailelerin denetimli serbestlikten yararlanması için gereken çalışmaların hızla yapılacağı sözünü verdi.

Ancak geçen zaman bize gösterdi ki verilen sözler sadece seçim öncesi bir zaman kazanma ve bizleri gündem yaratmamamız konusunda oyalama çabasından başka bir şey değil.

 

3.5 yaşında Atipik Otizmli bir bebeğin öncelikli ihtiyacı özgürlüktür. Daha fazla uyarıcı ve sınırlandırılmamış bir dünyada gelişimi hızlanabilecekken, dört duvar arasında kalmak zorunda bırakılması, Poyraz Ali'nin gelecek yıllarını da karartmaktadır.

12 Mayıs Salı günü Bakırköy Kadın Cezaevi önüne, sanatçı dostlarımızve duyarlı insanlarla birlikte şarkılarımızı cezaevlerindeki özel eğitime ve rehabilitasyon ihtiyacı olan ve tüm hasta çocuklar için söyleyeceğiz."