Tekirdağ Şarköy'de 6 yaşındaki kız çocuğunu cinsel istismara maruz bırakan 65 yaşındaki Alican B. isimli erkek tutuklandı.

Kaynak: DHA
Şarköy'de Alican B. isimli erkek, 6 yaşındaki kız çocuğuna 'cinsel istismar' suçundan tutuklandı
Fotoğraf: DHA

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde 65 yaşındaki Alican B. isimli erkek, 6 yaşındaki kız çocuğuna, 'cinsel istismar' suçundan tutuklandı.

DHA'Nın haberine göre; Şarköy'ün Mürefte Mahallesi'nde yaşayan 3 çocuk 4 torunu olan Alican B., aynı apartmandaki komşularının yanına ailesiyle yaz tatili için gelen 6 yaşındaki kız çocuğunu cinsel istismara maruz bıraktı.

Kız çocuğunun durumu anlattığı annesinin şikayeti üzerine, pedagog eşliğinde ifadesi alınan çocuk, Alican B.'nin binanın merdiven boşluğunda pantolonunu çıkarıp, cinsel organını gösterdiğini belirterek, kendisini dudağından öptüğünü ve özel bölgelerine dokunup, 'Aşkım, güzelim' dediğini anlattı. İfade üzerine Alican B., jandarma tarafından gözaltına alındı.

ÇELİŞKİLİ İFADELER VERDİ

Alican B., jandarmadaki ifadesinde hakkındaki iddiaları reddedip, ailesinin Marmaris'e gittiğini, mahkemedeki ifadesinde ise Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesine gittiğini söyleyerek çelişkili ifadeler verdi.

Alican B., jandarmada verdiği ilk ifadesinde kız çocuğunu bazen torunlarının yanında oynarken gördüğünü öne sürdü. Ailesinin Marmaris'e gittiğini anlatan Alican B., çocukla hiç baş başa yalnız kalmadığını öne sürerek, suçlamaları redddetti. 

Alican B. "Benim hakkımda ne için bu şekilde beyanda bulunduğumu bilmiyorum. Evliyim çocuklarım var, 4 tane torunum var. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen  Alican B., Şarköy Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Jandarmadaki ifadesinin aksine bu kez ailesinin Marmaraereğlisi'ne gittiğini belirten  Alican B., suçlamaları kabul etmedi.

Alican B., "Aileyle aramızda bir husumet yoktur. Sadece bir gün üst kata çıkarlarken içeride çocuklar uyuyor, sessiz olun diye uyarmıştım. Bu uyarım üzerine tamam dediler, aramızda başka bir konuşma veya sözlü tartışma geçmedi. Benim torunlarım da mağdur çocuğun yaşlarındadır. Benim hakkımda ne için böyle bir beyanda bulunduğunu bilmiyorum. Üzerime atılı suçlamaya kabul etmiyorum" ifadelerini kullandı. 
 
'ANNENE SÖYLEMEDEN GEL DEDİ' 

Çocuğun ise Şarköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde ifadesine başvuruldu. Alican B.'nin kendisini merdivende durdurup özel bölgelerini ellemeye çalıştığını söyleyen kız çocuğu, "Beni eve çağırdığında annene söylemeden gel, dedi. Ben bu olaydan sonra başımdan geçenleri anneme anlattım, o da polisi ve ambulansı aradı, 'Bunları söylemek, anlatmak, utanılacak kötü bir şey değil' dedi" diye konuştu.

İfadelerin ardından Şarköy Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararında şüpheli Alican B.'nin '12 yaşından küçük mağdurların cinsel istismarı' suçundan tutuklanmasına karar verdi.