birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Saruhanlı Belediyesi'nden çiftçilere mazot desteği

Akaryakıt fiyatlarının her geçen zamlandığı bugünlerde Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, çiftçilere 50 litre mazot yardımı yapacaklarını açıkladı.

BİRGÜN EGE 12.02.2022 16:24
Saruhanlı Belediyesi'nden çiftçilere mazot desteği
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Saruhanlı Belediyesi, ilçedeki toplam arazi miktarı 10 dönümün altında olan çiftçilere arazilerini işleyebilmeleri amacıyla bir defaya mahsus 50 litre mazot yardımı yapacak. Saruhanlı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü'nün teklifi üzerine Şubat ayı olağan meclis toplantısında görüşülen konu oy birliğiyle kabul edildi.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, traktör, sebze fidesi, buğday tohumu ve zeytin kasası yardımının ardından şimdi de çiftçilere mazot desteği sağlayacaklarını ifade etti.

Bu kapsamda toplam arazi miktarı 10 dönümden fazla olmayan dar gelirli ihtiyaç sahibi çiftçilere arazilerini işleyebilmeleri amacıyla bir defaya mahsus 50 litre mazot desteğinde bulunacaklarını ifade eden Bilgin, şunları kaydetti:

"Saruhanlı ilçemizin ekonomisi tarıma dayanıyor. Bizlerde zaman zaman çiftçilerimizi desteklemek için çeşitli projeleri hayata geçirdik. Şimdi de yeni bir projeyi hayata geçiriyoruz. Projemiz kapsamında çiftçilerimize traktörlerinde kullanmaları amacıyla 50 litre mazot dağıtacağız. Konuyu Şubat ayı meclis toplantımızda da görüşerek oy birliğiyle karara bağladık. Hayırlı olsun. Saruhanlı Belediyesi olarak çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol