birgün

21° AÇIK

Savcılık şiddet ve istismar suçlamalarına 9 ay geçmesine rağmen dava açmadı!

A.S. isimli kadın, kendisine şiddet uygulayan ve 14 yaşındaki kızına da cinsel istismarda bulunan erkek hakkında 9 ay önce suç duyurusunda bulundu. 9 ay geçmesine rağmen dava açılmamasına tepki gösteren A.S., “Kızım ve ben öldürülmeden bir an önce davanın açılmasını istiyorum" dedi.

KADIN 16.07.2020 11:41
Savcılık şiddet ve istismar suçlamalarına 9 ay geçmesine rağmen dava açmadı!
Abone Ol google-news

Aksaray’da A.S. isimli kadın evli olduğu C.E.S isimli erkek hakkında kendisine şiddet uyguladığı ve ilk evliliğinden olan 14 yaşındaki kızına da cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla şikayetçi oldu.

Kızı ile birlikte koruma altına alınarak başka bir ilde yurda yerleştirilen A.S., 9 ay geçmesine rağmen C.E.S. hakkında adli kontrol veya tutuklama tedbiri uygulanmaması ve dava açılmamasına tepki gösterdi. Sığınma evinde çekip avukatına gönderdiği video ile tepkisini dile getiren A.S., "Kızım ve ben öldürülmeden bir an önce davanın açılmasını istiyorum" dedi.

DHA'nın aktardığına göre, A.S., 2009 yılında C.E.S. ile evlendi. İlk evliliğinden olan kızı E.Ç'nin velayetini alan A.S., geçen yıl kasım ayında, C.E.S’nin kendisini şiddete maruz bıraktığı, 14 yaşındaki kızı E.Ç.'ye de cinsel istismarda bulunduğunu söyleyerek polise şikayette bulundu.

Bunun üzerine savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. A.S., soruşturma kapsamında polise verdiği ifadesinde, farklı zamanlarda C.E.S’nin kızına cinsel istismarda bulunduğunu, buna karşı çıktığı için kendisine de şiddet uyguladığını ifade etti. A.S., kızını korumak isterken C.E.S.’nin kendisine bıçakla saldırıda bulunduğunu, saldırıdan kaçarak kurtulduğunu belirtti.

C.E.S. ise ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.


'KIZIM VE BEN ÖLDÜRÜLMEDEN ÖNCE DAVANIN AÇILMASINI İSTİYORUM'

Ölüm tehditleri aldığını söyleyen ve kızı ile birlikte koruma altına alınarak başka bir ile gönderilen A.S. boşanma davası açtığı C.E.S. hakkında herhangi bir adli kontrol tedbiri uygulanmaması ve hala davanın açılmamasına tepki gösterdi.

A.S. sığınma evinde çekip avukatına gönderdiği videoda, "Kızım ve benim can güvenliğimiz yok. Eşim kızımı istismar etti ve dövdü. Bizi öldürmeye çalıştı. Ben çocuğumu alarak evden kaçtım. 9 ay olmasına rağmen hakkında dava açılmadı. Eşim halen dışarıda ve biz korkuyoruz. Kızım ve ben öldürülmeden biran önce davanın açılmasını istiyorum. Lütfen bize yardım edin, sesimizi duyun" ifadelerini kullandı.

'MÜVEKKİLLERİMİN HAYATI TEHLİKEDE'

Avukat Çağrı Ayhan Şenel de Aksaray’da soruşturmayı yürüten savcının, müvekkili için koruma kararı aldırtırken, bazı taleplerinin reddedildiğini anlatarak, "Yaklaşık 9 ay geçmesine rağmen dava henüz açılmadı. Şimdi de öğrendik ki savcının tayini çıkmış. Müvekkillerim çok ciddi hayati tehlike altındalar. Davanın açılmaması, şüphelinin bir adli kontrole dahi tabi tutulmaması nedeniyle çok ciddi bir hayati tehlike yaşıyorlar. Bu nedenle bu davanın bir an önce açılmasını ve öncelikle şüphelinin tutuklanmasını istiyoruz" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol