birgün

24° AÇIK

Sebze ve meyve tane ile satılıyor: Bir patlıcan, bir domates, bir salatalık ve bir biber 20 TL!

İstanbul’un merkez ilçeleri Beyoğlu, Şişli ve Kağıthane’nin kesişme noktasındaki semt pazarında bir tane patlıcan 6.5 liraya, bir tane salatalık 3.5 liraya, bir tane domates 4 liraya ve bir tane biber 6 liraya satılıyor. Yurttaşlar pazar çantalarının yarısı boş şekilde evlerine dönüyor.

GÜNCEL 12.02.2022 20:28
Sebze ve meyve tane ile satılıyor: Bir patlıcan, bir domates, bir salatalık ve bir biber 20 TL!
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekilleri Yüksel Mansur Kılınç, Yunus Emre ve Parti Meclisi (PM) üyesi Eren Erdem, CHP Beyoğlu ilçe örgütü ile birlikte Beyoğlu Örnektepe semt pazarında yurttaşların sorunlarını dinledi.

Şimdiye kadar bu düzeyde bir pahalılık görmediklerini belirten yurttaşlar pazar çantalarını dolduramadan evlerinin yolunu tutarken, pazarcı esnafı ise tezgaha mal koyamamaktan şikayetçi.

CHP Milletvekillerine dert yanan bir pazarcı esnafı, artık sebze ve meyveleri tane ile satın alan vatandaşlar olduğunu belirterek “bir tane patlıcan 6.5 lira, bir tane salatalık 3.5 lira, bir tane domates 4 lira ve bir tane biber 6 lira. Sadece bir domates, bir biber, bir patlıcan ve bir salatalık için vatandaş 20 lira ödemek zorunda” dedi.

Örnektepe pazarının İstanbul’un merkezinde 45 yıllık bir pazar olduğunu anlatan CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, “Tezgahlar eskiye göre daha boş. Çünkü pazarcılar tezgahlara çok fazla mal getirememişler. Pazar çantaları boş çünkü vatandaş pahalılıktan alışveriş yapamıyor. Artık biber, domates, patlıcan tane ile satılıyor. Çantaların yarısı boş bir şekilde halkımız pazardan ayrılmış oluyor” diye konuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol