birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 09.06.2021 09:40

Sedat Peker’in 9 tweetine erişim engeli kararı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu ile ilgili 9 tweeti hakkında erişim engeli kararı verildi.

Sedat Peker’in 9 tweetine erişim engeli kararı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in bazı sosyal medya paylaşımlarına 'kişilik haklarının ihlali' gerekçesi ile mahkeme kararıyla erişim engelli getirildi.

İfade Özgürlüğü Derneği’nin EngelliWeb platformu, Peker’in Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu ile ilgili iddialarda bulunduğu 9 tweeti, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği’nin 8 Haziran 2021 tarih ve 2021/6819 sayılı kararı ile erişime engellendiğini bildirdi.

Erişim engellemesi kararı verilen tweetler şöyle:

sedat-peker-in-9-tweetine-erisim-engeli-karari-885619-1.

sedat-peker-in-9-tweetine-erisim-engeli-karari-885620-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol