birgün

0° HAFİF KAR YAĞIŞLI

Sel felaketinin yaşandığı Giresun'da, bakanlık dere yatağına öğrenci yurdu yaptı

Giresun'un Görele ilçesinde dere yatağına Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından öğrenci yurdu yapıldı. Geçen yıl faaliyete geçen KYK yurdunda toplam 374 öğrenci kalıyor.

GÜNCEL 08.12.2022 10:38
Sel felaketinin yaşandığı Giresun'da, bakanlık dere yatağına öğrenci yurdu yaptı Fotoğraf: Alkazan İnşaat
Abone Ol google-news

Giresun'un Görele ilçesinde sel ve su taşkınlarının sıklıkla yaşandığı bölgenin dere yatağına Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından öğrenci yurdu yapıldı.

Sözcü'de yer alan habere göre, 22 Ağustos 2020'de 11 kişinin hayatını kaybettiği, 19 binanın yıkıldığı, 361 yapının hasar gördüğü sel felaketinin yaşandığı Giresun’da, dere yatağına KYK yurdu yapıldı.

Görele ilçe merkezinden geçen Çanakçı deresinin yanına 2018 yılında yapına başlanan 10 katlı öğrenci yurdu geçen yıl tamamlanarak faaliyete geçti.

374 ÖĞRENCİ KALIYOR

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdülkadir Eroğlu, 168 erkek, 206 kız olmak üzere toplam 374 öğrenci kapasiteli Görele Yükseköğretim Öğrenci Yurdu'nun dere yatağına yapılmasına tepki gösterdi.

Abdülkadir Eroğlu, kentin çok yağış aldığını hatırlatarak, “Bakanlık dere yataklarına bina yapmayı diyor ama başka bir bakanlık gidip yapıyor. Devlet bunu yaparsa vatandaş ne yapar? Yaşanan sel felaketlerinden ders alan yok. Bu binada kalan çocuklar tehlikede. Allah korusun bir felaket yaşansa bunun hesabını kim verecek?” diye konuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol