Konya'da kendi adını taşıyan güzellik merkezinin açılışını yapan Selin Ciğerci'yi hedef alan kalabalık grup 'Konya'dan defol' diye slogan attı. Güzellik merkezine yürüyen kalabalığı polis engelledi.

Selin Ciğerci'ye saldırı girişimi: Tekbirlerle 'Konya'dan defol' sloganı attılar

Trans kadın Selin Ciğerci, baba tarafından memleketi olan Konya’da, açılışını yapacağı kendi adını taşıyan güzellik merkezinde saldırı girişimine maruz kaldı.

Ciğerci, kendi adını taşıyan ve birçok ilde merkezi bulunan güzellik salonunun bir şubesinin de Konya’da açılacağını duyurmuştu. Ciğerci’nin duyurusunun ardından Twitter’da “Selin Ciğerci’yi Konya’da istemiyoruz” kampanyaları yapılmıştı.

Bugün Konya’ya giden Ciğerci, bir grubun saldırı girişimiyle karşı karşıya kaldı.

Açılışın yapılacağı merkez önünde toplanan grup, tekbir getirerek “Konya’dan defol” şeklinde sloganlar attı.

Uzun süre tepkilerini sloganlarla devam ettiren grup, daha sonra güzellik merkezine doğru yürümeye kalkınca polis müdahale etti.

Açılış sonrası salon kapatılırken, polisin güvenlik önlemi devam etti.

SELİN CİĞERCİ: BENİM AMCAM ORADA BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI

Selin Ciğerci, açılış için Konya'ya gitmeden önce, sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine şu açıklamayı yapmıştı:

"Birisi bana 'Nerelisin?' diye sorduğu zaman, ben size yemin ederim İstanbulluyum değil Konyalıyım diyorum gururla. Ben Konyalı bir iş adamı gördüğüm zaman veya başarılı bir insan gördüğüm zaman, seviniyorum gurur duyuyorum sanki anam babam yani. Konya'da şube açmaya gidiyorum, birkaç olay oldu bilmiyorum haberiniz var mı? Ben çok üzüldüm. Bu arada benim amcam orada belediye başkanlığı da yaptı. Gider gelirdik Konya'ya. Biz bu kadar bağlıyız Konya'ya. Beni babam bir tek Konya şubesi açınca ‘Hayırlı olsun kızım’ diye aradı. O haberleri gördüm üzüldüm. Bir söz vardır ‘Kul kırmak Kabe yıkmak gibidir.’ Ben oraya iş yeri açmaya geliyorum. İnsanlara istihdam sağlamaya geliyorum. Ben 500 kişiye, sadece şubelerimde çalışan hanımefendi sayısı 500'e yakın. O kadar insana istihdam sağlıyorum. Yapmayın, çok ayıp ve çok günah. İncittiğiniz yerden kırılırsınız."