birgün

24° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 12.11.2018 19:05

Sendika yöneticisi röportaja giderken işten atıldı

Sendika yöneticisi röportaja giderken işten atıldı

Almanya merkezli yayın organı Artı Gerçek haber sitesi, Ankara muhabiri olarak çalışan TGS Ankara Şube yöneticisi Esra Koçak Mayda’nın işine son verdi. Mayda, CHP Genel Merkezi'ne röportaj yapmaya giderken işten çıkarıldığını belirterek "Bana derdimi anlatacak zaman tanımadılar" dedi.

Cumhuriyet'in haberine göre Artı Gerçek haber sitesi, yaklaşık 6 aydır Ankara muhabiri olarak çalışan Esra Koçak Mayda'nın işine son verdi. Mayda’ya gerekçe olarak, verimli çalışmadığı ve beklenen "Ankara gazeteciliği"ni yapmadığı iletildi.

9 Kasım 2018 tarihinde işten çıkarılan Mayda ise “Tam çıkarıldığım gün yapmadığım iddia edilen Ankara gazeteciliğini yapmak üzere daha önce defalarca gittiğim gibi CHP Genel Merkezi’ne gidiyordum. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile röportaj yapmak üzere. İşe başladığım Mayıs ayından bu yana onlarca kulis ve özel haber yaptığım Artı Gerçek'ten bu şekilde haksız yere atılmak beni gerçekten çok üzdü. Bana derdimi anlatacak zaman tanımadan ‘çalışamayacağız artık seninle’ denildi. Bunun üzerine telefonla konuştuğum site yönetici bir isim ise ‘verimli bir süreç geçiremedik, beklediğimiz kulis haberleri bize getiremedin’ dedi. Yaptığım haberler bekleneni verip vermediğimi zaten ortaya koymaktadır” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız