birgün

23° GÖK GÜRÜLTÜLÜ HAFİF YAĞMURLU

Şentop: Cumhurbaşkanı'nın 3. kez aday olmakla ilgili sorunu yok

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3. kez aday olamayacağı yönündeki tartışmalar hakkında, “Cumhurbaşkanı'nın 3. kez aday olmakla ilgili sorunu yok. Zaten ikinci adaylığı. Ben bu konuda bir makale yayınlayacağım” şeklinde açıklama yaptı.

SİYASET 07.02.2022 11:37
Şentop: Cumhurbaşkanı'nın 3. kez aday olmakla ilgili sorunu yok
Abone Ol google-news

Meclis Başkanı Şentop, TBMM'nin açılışının 102. yılı dolayısıyla basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanlığı adaylık tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Şentop, "Cumhurbaşkanı'nın 3.kez adaylıkla ilgili sorunu yok. Hukuken hiç bir tartışma yoktur. 3 değil 2 kez adaylık söz konusudur. Hukuki boyutuyla ilgili olarak akademik çalışmayı ben yayınlayacağım. Bu konuda bir makale yayınlayacağım" dedi.

Şentop, "Hukuki sorun olmayacağını, tartışmaların bilgi eksikliğinden kaynaklandığını söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.

MHP lideri Bahçeli de bugün yaptığı açıklamada, “Bir defa bu iddianın yasal ve anayasal hiçbir temeli, hiçbir nesnel gerçekliği yoktur. Sayın Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı’dır. Ve tekrar aday olmasının önünde de herhangi bir engel bulunmamaktadır” demişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun