Suruç’ta AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından babası ve iki kardeşi katledilen Ferit Şenyaşar: Yıldız’ın fezlekesi Meclis’e gönderilsin.

Şenyaşar ailesi: AKP’li Yıldız’ın fezlekesi Meclis’e gönderilsin

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 434'üncü gününde devam ediyor.

Sabahın erken saatlerinde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden Urfa Adliyesi önüne gelen aile, "Şenyaşar ailesi adalet köşesi" olarak adlandırılan alanda nöbeti başlattı.

MA'nın haberine göre; Adalet Nöbeti'nin 434’üncü gününde kesintisiz sürdürdüklerini ifade eden Ferit Şenyaşar, “Suruç Devlet Hastanesi’nde organizeli bir katliam yapıldı. Bunu nöbetimizin ilk gününden beridir söylüyoruz. 4 yıl sonra katliamı organize eden milletvekilinin ağabeyi tutuklandı. Katliamı organize eden 2 kişidir. Biri milletvekilinin ağabeyi diğeri de milletvekili Yıldız’dır. En son gözaltı ile birlikte milletvekilinin danışmanı da ifadelerinde açıklıyor. Danışman, ‘Bizi hastaneye yönlendiren milletvekilimizdir. Onun yönlendirmesiyle hastaneye gittik’ diyor. Bu bir itiraftır” diye konuştu.

“Hastane davası ile ilgili milletvekili Yıldız’ın fezlekesinin de bir an önce Meclis’e gönderilmesini istiyoruz” çağrısında bulunan Şenyaşar, adalet sağlanana kadar nöbetlerini sürdüreceklerini belirtti.

"FEZLEKESİ YAKINDA GELECEK"

Aile sanal medya hesabında ise Meclis’in resmi hesabını etiketleyerek, “Adalet Nöbetimiz 434’üncü gününde devam ediyor. Hastane katliamını organize eden iki kişiden biri tutuklandı. Biri de hala Meclis’te yakında fezlekesi Meclis’e gidecektir” mesajını paylaştı.