Adalet nöbetini sürdüren Şenyaşar ailesi bayramı da adliye önünde karşıladı. Ferit Şenyaşar, "Adalet sağlanana kadar adliye binası önünden ayrılmayacağız” dedi.

Şenyaşar ailesi bayramı adliye önünde karşıladı

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta 2021’de başlattığı adalet nöbeti 420’nci gününde.

Anne Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, Ramazan Bayramının 1’inci gününü de adliye önünde karşıladı.

MA'nın haberine göre; Ferit Şenyaşar, Ramazan ayı boyunca adliye önünde olduklarına işaret ederek, “Bugün de bayramın ilk günü yine adliye önündeyiz. Nöbetimize, mücadelemize devam ediyoruz. Anne 4 yıldır bir hukuk mücadelesi veriyor. Davamız yargı aşamasında ama olaydan sonra milletvekilini dinleyen hükümet ve cumhurbaşkanı, ailemizi yargılayıp cezamızı infaz etmiş durumda” diye konuştu.

Yargının “psikolojik baskı” altında olduğunu ifade eden Şenyaşar, şunları söyledi:

“Hak, hukuk, adalet mücadelemize devam edeceğiz. Adalet gelene kadar da adliye önünden ayrılmayacağız. Ramazan bayramımızı adliye önünde kutluyoruz. Burada 4 aile mağdur olmuş. Ailenin yetim kalan torunları da adliye önünde. Yetkililerin bir an önce davamızla ilgili hukuki süreci başlatmasını istiyoruz. 4 yıldır üstünlerin talimatıyla tutuklu bulunan kardeşimizin eve dönmesini istiyoruz.”

"GEREKİRSE BURADA ÖLÜRÜM"

Anne Emine Şenyaşar da "Bütün Ramazanı burada geçirdik. Bu bayramda oğlumun yanımızda olacağını umuyordum. Ancak oğlumu bırakmadılar. Herkes de onun suçsuz olduğunu biliyor. Oğlumu bıraksınlar biz de evimize gidelim. Torunlarımı bırakıp adliye önüne geliyorum. Ben herkes için adalet istiyorum. Adalet yerine gelmediği sürece de buradan ayrılmayacağım. Öleceksem de burada ölürüm” diye konuştu.

Aile, kendilerini ziyaret edenlerle bayramlaştı.