birgün

18° AÇIK

Şenyaşar Ailesi: Katledenler kadar yetkililer de suçlu

Adalet mücadelelerinin 321’inci gününde olan Şenyaşar Ailesi, sosyal medya hesaplarından "Haksızlık ve zulüm karşısında görevini yapmayan yetkililer; katledenler kadar suçludur" açıklamasında bulundu.

GÜNCEL 23.01.2022 11:53
Şenyaşar Ailesi: Katledenler kadar yetkililer de suçlu
Abone Ol google-news

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın adalet mücadeleleri 321’inci gününde.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre; Şenyaşar Ailesi, sosyal medya hesaplarından "Haksızlık ve zulüm karşısında görevini yapmayan yetkililer; katledenler kadar suçludur" açıklamasında bulundu.

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti, 321'inci gününde devam ediyor. Şenyaşar ailesi, hafta sonu olması nedeniyle nöbetlerini Suruç’taki evlerinde sürdürüyor.

Aile, sanal medya hesabından, "Haksızlık ve zulüm karşısında görevini yapmayan yetkililer; bu annenin ailesini hastanede katledenler kadar suçludur. Bu bakışlarda 'adalet'sizliğe sitem var. Bu bakışlarda tarifsiz bir acı var. Bu bakışlarda asalet var..." paylaşımında bulundu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol