birgün

13° PARÇALI BULUTLU

Serbest bırakıldıktan sonra doktoru ölümle tehdit eden Ali Karataş tutuklandı

Urfa’da kaldırım taşıyla doktora saldırı girişiminde bulunan ve adli kontrol şartıyla salınan Ali Karataş, serbest bırakıldıktan sonra doktoru tehdit etmesi üzerine yeniden gözaltına alındı ve tutuklandı.

GÜNCEL 31.07.2022 17:25
Serbest bırakıldıktan sonra doktoru ölümle tehdit eden Ali Karataş tutuklandı Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde doktora saldıran Ali Karataş ikinci kez gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

28 Temmuz’da uyuşturucu kullandığı sırada gözüne yapıştırıcı madde kaçan Karataş, acil servise gitmiş ve nöbetçi Dr. Sezer Eşfer, gerekli müdahaleyi yaptıktan sonra Ali Karataş'a göz doktoruna başvurması gerektiğini söylemişti. "Bana bakacaksınız" diyen Ali Karataş, acil servis önündeki kaldırım taşını sökerek, doktora saldırmaya kalkmıştı. Hasta yakınları araya girmiş ve saldırgan önlenmişti.

İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Karataş, eylemin teşebbüs aşamasında kalması gerekçesiyle adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Karataş, daha sonra alkol alıp, ikinci kez aynı hastaneye gitmişti. Karataş'ın kendisini ölümle tehdit ettiğini söyleyen Dr. Sezer Eşfer, sosyal medya üzerinden duruma tepki göstermişti. Doktor hakkında koruma kararı verilirken, tepkiye yol açan süreç ile ilgili Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı itirazda bulundu.

Daha önce adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Karataş hakkında bu kez yakalama kararı çıkartıldı. Gözaltına alınan Karataş, savcılık sorgusunun ardından mahkemeye sevk edildi. Karataş tutuklandı.

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol