birgün

27° AÇIK

SPOR 14.09.2021 17:00

Sergen Yalçın’dan Acun Ilıcalı’ya Şampiyonlar Ligi çağrısı: Açsın kanalı, halk izlesin maçı

Beşiktaş’ın Borussia Dortmund ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde açıklamalarda bulunan Sergen Yalçın, maçın yayını konusunda Exxen platformunun sahibi Acun Ilıcalı’ya çağrıda bulunarak, “Acun'dan rica etmek lazım herhalde. Açsın kanalı, bütün halk izlesin maçı. En azından bir seferlik böyle bir şey yapılabilir” dedi.

Sergen Yalçın’dan Acun Ilıcalı’ya Şampiyonlar Ligi çağrısı: Açsın kanalı, halk izlesin maçı

Şampiyonlar Ligi C Grubu ilk maçında Alman ekibi Borussia Dortmund ile karşılaşacak Beşiktaş'ın teknik direktörü Sergen Yalçın, maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

"Hedefimiz gruptan çıkmak" diyen Sergen Yalçın, “Zor bir organizasyonun içindeyiz. Takım olarak iyi bir uyum içerisinde olduğumuzu ve böyle bir organizasyonda mücadele edeceğimizi düşünüyorum. Ümidimiz var, heyecanlıyız. Umarım skorlar istediğimiz, umduğumuz gibi olur. Böyle bir organizasyonda kupa kazanmak çok zor. Gerçekçi olmak lazım. Takım bütçelerine bakınca bunu görüyoruz. Gruptaki bütçesi en düşük takım biziz. Ancak bütçe de elbette bir yere kadar, sahadaki arzu, teknik taktik disiplini sağlarsanız başarı elde edersiniz. Rakibe göre oyun planları, oyuncu seçimleri değişebilir ancak biz elimizden geldiğince kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız. Oyunun nasıl gelişeceği, tempoyu kestirmek biraz zor” ifadelerini kullandı.

SAKATLIKLARA DAİR BİLGİ VERDİ

Takımda sakatlıkları bulunan isimlere dair de bilgiler veren Yalçın “Alex'in sakatlığı çok uzun sürmez ama Vida'nın sürebilir. Umut da yakında döner, onlar dışında sakatlarımız yok. N'Sakala'nın hiçbir sağlık sorunu kalmadı. Galatasaray ve Fenerbahçe'ye de başarılar diliyorum. İnşallah İstanbul'un üç büyük camiası bu sene ülkeye puan kazandırmak için elinden geleni yapacak” dedi.

Yalçın, maçın yayıncısı Exxen platformunun patronu Acun Ilıcalı’ya da çağrıda bulundu. Ilıcalı’ya maçı TV 8’e alması için seslenen Yalçın, “Tüm ülkenin bu maçı izlemesini isterim. EXXEN, tüm halka maçı açabilir bence. Sosyal medyada insanların maçı izlemek istediğini gördüm. Acun'dan rica etmek lazım herhalde. Açsın kanalı, bütün halk izlesin maçı. En azından bir seferlik böyle bir şey yapılabilir” şeklinde konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol