birgün

1° PARÇALI BULUTLU

Seval Türkeş: MHP’yi arkada karanlık birtakım güçler yönetiyor

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, olayın basit bir cinayet olmadığı yorumunu yaparak MHP'ye yönelik eleştirilerde bulundu. Seval Türkeş, "Burada karanlık eller var. Sayın Bahçeli bunun ne kadar farkında bilmiyorum ama görünüyor. Türkeş’in ‘Devlete zarar vermesin diye uzakta tutuyorum’ dediği bazı isimleri Sayın Bahçeli’nin yanında görüyorum. MHP’yi arkada karanlık birtakım güçler yönetiyor" dedi.

SİYASET 25.01.2023 09:14
Seval Türkeş: MHP’yi arkada karanlık birtakım güçler yönetiyor Fotoğraf: Depophotos
Abone Ol google-news

MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilgili açıklamalarda bulunarak MHP'yi eleştirdi.

Cumhuriyet'ten Barış Pehlivan'a konuşan Seval Türkeş, "Derin bir konu, anladığım kadarıyla. Uzun bir sürecin sonunda meydana gelen yapının işi. Bugünkü MHP, Alparslan Türkeş Bey’in MHP’sinin amaçlarının tersine hareket ediyor uzun bir süredir. Benim gördüğüm, burada bambaşka bir yapı meydana gelmiş. Onun için ben basit bir cinayet olmadığını ve mesaj verildiğini düşünüyorum" değerlendirmesi yaptı.

"MAFYATİK BİR YAPILANMA VAR"

"Ülkü Ocakları ile MHP iç içe sokulmuş durumda. Burada bir mafyatik yapılanma var bence. Bu mafyatik yapılanma gözle görülüyor" diyen Seval Türkeş, "Artık bunu sokaktaki herkes de anlıyor. En ‘cahil’ dediğiniz insana bile sorsanız, bunun farkına varacağı kadar gözler önüne çıkmış durumda. Yetkililer bir an evvel hukukun üstünlüğünü ön plana almalı. Burada kanuna aykırı davrananlar ayıklanıp, kanuna teslim edilmesi lazım" şeklinde konuştu.

"MHP ÇOK KÖTÜ BİR POZİSYONDA KULLANILDI"

Türkiye'nin dikta rejimine doğru gittiğini ve MHP'nin bu konuda kullanıldığını söyleyen Türkeş, MHP'yi 'karanlık birtakım güçlerin yönettiğini' dile getirdi.

Seval Türkeş, şunları kaydetti:

"Topluma bir korku imparatorluğu yayılıyor. Toplum ürksün ki hiçbir fikir savunulmasın, isteniyor. Türkiye yavaş yavaş dikta rejimine doğru gidiyor. Burada da maalesef MHP çok kötü bir pozisyonda kullanıldı. Türkeş sağ olsa hiçbir şekilde MHP’de böyle bir şey söz konusu olamazdı.

Burada karanlık eller var. Sayın Bahçeli bunun ne kadar farkında bilmiyorum ama görünüyor. Türkeş’in ‘Devlete zarar vermesin diye uzakta tutuyorum’ dediği bazı isimleri Sayın Bahçeli’nin yanında görüyorum. MHP’yi arkada karanlık birtakım güçler yönetiyor. MHP kendi tarihi misyonuna uygun iradeyi temsil edemiyor. O iradenin temsili olsa, MHP bugün Türkiye’nin kurtuluş kalesi gibi olur. Şu anda MHP’nin bu halde olması, siyaseti bu kadar zora soktu."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol