birgün

16° AÇIK

Seyhan Belediyesi, personel kıyafetlerini kendi üretiyor

GÜNEY 08.01.2020 12:39
Seyhan Belediyesi, personel kıyafetlerini kendi üretiyor
Abone Ol google-news

YAKUP DURMUŞ / ADANA

“Her alanda üreten Seyhan” sloganını kullanan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın talimatıyla, Seyhan Belediyesi personel iş kıyafetlerini kendi üretmeye başladı.

Başkan Akay, Akkapı Mahallesinde bulunan “Konfeksiyon Atölyesi”ndeki dikim çalışmalarını denetledi. Tamamlanmış olan kıyafetleri inceleyen Başkan Akay, yüksek kalitede ve özenle çalışılarak yapılan kıyafetler nedeniyle personele teşekkür etti.

Seyhan Belediyesi, önceki ay da boya üretim atölyesi kurarak belediyenin ihtiyacı olan alanlarda kendi ürettiği boyanın kullanımına geçmişti.

Seyhan Belediyesinin ciddi bir insan kaynağına sahip olduğunu belirten Akay, “İnsan kaynağımızı boya, kıyafet gibi alanlardaki ihtiyaçlarımızı karşılamak amacıyla üretime yönlendiriyoruz. Böylece hem kaliteli ürün elde ediyoruz hem de ciddi tasarruf sağlıyoruz” dedi.

"ÜRETİMİ ÇEŞİTLENDİRİYORUZ"

Akay şöyle devam etti;

“Boya atölyesi ile piyasadan daha ucuza boya üretip, okul, kreş, ibadethane gibi kamu kurumlarını, ihtiyaç sahibi vatandaşımızın evini boyuyoruz. Aynı zamanda belediyenin ihtiyaç duyduğu her alanda boyayı kullanıyoruz. İnsan kaynağımızı üretime yönlendirerek kaliteli boyayı tasarruf ederek elde etmiş olduk. Üretimimizi çeşitlendiriyoruz. Personelimizin giyeceği iş kıyafetlerini de Belediye bünyesinde üretmeye başladık. Kendi personelimizle piyasadan daha düşük bir fiyata personel kıyafeti üretiyoruz. Üreterek ciddi tasarruf sağlayacağız.”

Seyhan Belediyesine bağlı “Konfeksiyon Atölyesi”nde her türlü kıyafet dikimi için araç gereç ve makine bulunuyor. Atölyede dikilen personel kıyafetleri önümüzdeki günlerde dağıtılmaya başlanacak.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun