Şeyhlerin milyonluk lüks oyuncakları!

İsmail ARI

FETÖ’nün ardından oluşan boşluğu doldurarak kamuda örgütlenen ve 14 Mayıs seçimlerinde de iktidarı destekleyeceklerini açıklayan Menzil Cemaati’nin şeyhleri milyonlarca liralık lüks araçlara biniyor.

Menzil Cemaati’nin lideri olan ve cemaat mensuplarının “Gavs” olarak nitelendirdiği Abdulbaki Erol’un oğlu Seyyid Muhammet Emin Erol yeni bir cip aldı. Lüks cipin piyasa değerinin en az 10 milyon TL olduğu tahmin ediliyor.

Lüks aracın plakası ise Seyyid Muhammet Emin Erol’un isimlerinin baş harflerinden oluşan “SME”den oluşuyor. Aracın sonunda yer alan 25 rakamının da “İslam’da estağfurullah ve tövbe manasına” geldiği ve cemaat içerisinde de özel bir sembol olduğu belirtiliyor.

Cemaatin lideri Abdulbaki Erol’un kullandığı lüks aracın piyasa değerinin de 10 milyon TL olduğu ama aracın zırhlı olması nedeniyle değerinin 20 milyon TL’yi bulduğu ifade ediliyor. Plakadaki “GH” harflerinin “Gavs hazretleri” anlamına geldiği belirtilirken plakanın sonundaki “2515” rakamlarının da cemaat içerisinde bir sembol olduğu öğrenildi.

Ayrıca Abdulbaki Erol’un kardeşi Seyyid Abdulhalim Erol’un sahibi olduğu lüks aracın da piyasa değerinin en az 4 milyon TL olduğu bildirilirken plakasının da “Gavs” kelimesini temsilen “GVS” harflerinden oluştuğu görüldü. Ayrıca diğer aile üyelerinin çok sayıda lüks aracı olduğu belirtiliyor.