Google Play Store
App Store

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, 79'u yerli üretim olmak üzere 81 ilaç SGK geri ödeme listesine alındı. Söz konusu ilaçlardan biri kanser, 6'sı diyabet, 11'i antibiyotik, 4'ü epilepsi-migren, 2'si MS, 1'i obezite, 2'si pulmoner hipertansiyon ve 7'si alerji ilacı oldu.

Kaynak: AA
SGK'nin geri ödeme listesine 81 ilaç daha eklendi
Fotoğraf: AA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 79'u yerli üretim olmak üzere 81 ilacın daha Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) geri ödeme listesine alındığını bildirdi.

Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sosyal Güvenlik Kurumumuzun Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesi'nde yapılan düzenleme ile 79'u yerli üretim olmak üzere 81 ilacı daha geri ödeme listesine aldık. İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim" ifadelerini kullandı.

5 İŞ GÜNÜ SONRA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

SGK'nin konuyla ilgili duyurusunda ise bu ilaçlardan birinin kanser, 6'sının diyabet, 11'inin antibiyotik, 4'ünün epilepsi-migren, 2'sinin MS, 1'inin obezite, 2'sinin pulmoner hipertansiyon, 7'sinin alerji ilacı olduğu belirtildi.

Düzenlemenin 5 iş günü sonra yürürlüğe gireceği belirtildi.