birgün

10° GÖK GÜRÜLTÜLÜ YAĞMURLU

Siber saldırıya uğrayan Domino's Pizza'dan müşterilerine mesaj

Domino's Pizza siber saldırıya uğradığını belirterek, binlerce insanın kişisel verilerinin çalındığını ifade etti. Domino's Pizza müşterilerine bir mail göndererek 'şifrelerinizi değiştirin' uyarısında bulundu.

GÜNCEL 27.01.2022 22:22
Siber saldırıya uğrayan Domino's Pizza'dan müşterilerine mesaj
Abone Ol google-news

Dünyanın en büyük uluslararası pizza dağıtım şirketlerinden Domino’s Pizza siber saldırıya uğradığını açıkladı. Yapılan saldırıda müşterilere ait isim, soy isim, iletişim bilgileri, müşteri numarasının kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından ele geçirildiği belirtildi.

Müşterilerine saldırı ile ilgili e-posta gönderen Domino’s Pizza şu açıklamaları yaptı:

"Kurumumuz, finansal bilgileri içeren herhangi bir kredi kartı verisi tutmamaktadır. Bu yüzden finansal verilere erişim söz konusu değildir. Günümüzde artan siber saldırıların birçok kurum ve kuruluşu tehdit etmesi dikkate alınarak, şeffaflık ve açıklık ilkeleri çerçevesinde bu bildirimi sizlerle paylaşma gereği duyduk. Mevcut Domino’s şifreniz ile giriş yapmaya çalıştığınızda hata uyarısı alacağınız için şifrenizi değiştirip sipariş vermeniz gerekmektedir. Aynı şifreyi başka siteler için kullanıyorsanız da bu şifreleri değiştirmenizi, yeni şifrenizin güçlü karakterlerden oluşmasını, kişisel bilgilerinizi talep eden yazışmalarda dikkatli olmanızı ve bilinmeyen adreslerden gelen e-postalardaki linklere tıklamamanızı tavsiye ederiz”

siber-saldiriya-ugrayan-domino-s-pizza-dan-musterilerine-mesaj-973600-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol