birgün

18° AÇIK

GÜNCEL 01.08.2021 08:33

Sıcaklıklar haftaya daha da artacak

Sıcaklıklar haftaya daha da artacak

Hava sıcaklıkları, gelecek hafta daha da artarak birçok kentte 40 dereceyi aşacak. Marmara Bölgesi’nde dün hava sıcaklığı 40, Akdeniz’de 41, Ege’de 43 dereceye kadar çıktı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü aşırı sıcaklıkların Marmara, Ege ve Akdeniz’de etkili olacağını bildirerek yayımladığı haritayla uyarı yaptı.

Renklerle kategorize edilen haritaya göre, hava sıcaklığının Marmara Bölgesi ile Ege ve Akdeniz kıyılarında mevsim normallerinin 5-8 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Marmara’da hafta boyu sıcaklığın 36-40 derece, Ege’de 39-43 derece, Akdeniz’de ise 41-43 derece arasında olacağı öngörülüyor.

sicakliklar-haftaya-daha-da-artacak-904960-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol